Bramy kute


Poniżej przedstawiamy ofertę naszych bram i ogrodzeń kutych :

Kute bramy wjazdowe
Zapraszamy do salonu firmowego w Dębicy.

Bramy kute MB Nylec – dlaczego zainwestować w wyjątkową kutą bramę wjazdową?

Kuta brama wizytówką domu.

Zarówno w Polsce, jak i w każdym innym kraju na świecie buduje się domy o bardzo zróżnicowanej formie. Domy te zazwyczaj zawierają indywidualne akcenty spersonalizowane pod konkretnego inwestora. Dzięki temu domy te często mają indywidualny charakter.

Bez względu na to czy bierzemy pod uwagę dom o klasycznych formach, czy też prawdziwy pałac należy pamiętać że pierwszym co rzuca się w oczy przed każdym domem jest brama wjazdowa. Innymi słowy brama wjazdowa jest wizytówką domu. Najpiękniejszymi z bram natomiast są bramy kute.

Dopasowanie bramy do domu

Bramy wjazdowe tworzy się najczęściej ze stali ponieważ jest ona jednym z najtrwalszych znanych materiałów. Jeśli nasz dom ma prostą nowoczesną formę warto zadbać aby nasza brama wjazdowa również miała nowoczesne kształty. W takiej sytuacji najlepsze efekty można uzyskać za pomocną nowoczesnej technologii laserowej oraz tradycyjnych technik kowalskich. Technika laserowa pozwoli nam takie kształty uzyskać. Klasyczne techniki kowalskie natomiast pozwolą nam uzyskane kształty odpowiednio obrobić i nadać im charakteru. Wiele z takich bram znajduje się w naszej ofercie w zakładce “bramy pełne“.

Jeśli natomiast nasz dom nawiązuje kształtem do budowli klasycznych, dworskich lub pałacowych warto rozglądnąć się za bramą która nawiąże do niego charakterem. Należy jednak pamiętać że równie łatwo, jak podczas budowy domu można popełnić błąd architektoniczny i zepsuć elewację, a w konsekwencji ostateczny wygląd budynku, tak równie łatwo można zepsuć bramę która ma do tego budynku nawiązywać. Bramy dostosowywane do budynków o klasycznych kształtach są bramami wymagającymi pod względem techniki wykonania oraz sposobu wykończenia.

Uzyskanie efektownego wyglądu bramy

Aby uzyskać pożądany efekt kutej bramy wjazdowej która będzie prawdziwą wizytówką naszej rezydencji należy budować ją z równą dbałością z jaką budowaliśmy nasz dom. Brama taka musi być zbudowana z tęgich materiałów, ale nie przesadnie tęgich aby nie uzyskać efektu ciężkości bramy. Wszelkie detale w takiej bramie powinny być zrobione ręcznie, dzięki temu uzyskamy ich niepowtarzalność. Dotyczy to zwłaszcza elementów o charakterze roślinnym, tak zwanych akantów.

Kowalski akant

Kowalski akant jest jednym z najtrudniejszych do wykonania elementów w branży metaloplastyki i kowalstwa artystycznego. Do prawidłowego wykonania takich roślinnych ozdób kutych bram potrzebny jest prawdziwy mistrz kowalski z wieloletnim doświadczeniem. Ludzi takich jest bardzo mało, można policzyć ich na palcach jednej ręki w skali całego kraju. Dlatego właśnie ten etap budowy bram kutych większość Polskich firm wykonuje najgorzej. Jest to etap w którym większość zakładów psuje swoje produkty. Dzieje się tak ponieważ z braku wiedzy i doświadczenia w wykonaniu takich elementów wykonawcy często idą na skróty zakładając gotowe elementy maszynowego pochodzenia.

Maszyna a człowiek

W branży kowalstwa artystycznego maszyna może pomóc człowiekowi ale nigdy go nie zastąpi. W ostatecznym wyglądzie prawidłowo wykonana brama, jednak wykończona z zastosowaniem elementów wykończeniowych pochodzenia sklepowego pozostawia najczęściej niesmak. Widoczny jest on oczach zarówno inwestora jak i osób trzecich. Niesmak ten jest tym większy jeśli inwestor widział wcześniej jak wygląda brama wykonana i wykończona w prawdziwie kowalski sposób i spodziewał się właśnie takiego efektu. Minusem prac ręcznych zarówno w branży metaloplastyki jak i każdej innej jest cena – praca rąk ludzkich jest efektowna ale znacznie droższa od pracy maszynowej.

Firma MB Nylec

Bramy kute są pasją naszej firmy. Głównie specjalizujemy się właśnie w wykonywaniu profesjonalnych bram kutych wykonanych i wykończonych z prawdziwym kunsztem rzemieślniczym. W naszej firmie pracują najlepsi kowale w Polsce. Tworzymy wiele rodzajów bram kutych a formach zarówno bram klasycznych jak i całkowicie niespotykanych, designerskich kształtach.

Prawdziwym dziełem sztuki są zaprojektowane i stworzone przez naszą firmę kute zestawy bramowe składające się nie tylko z bramy ale również z ażurowych słupów metalowych zastępujących klasyczne słupy murowane.

Firma MB Nylec, aby w oczach nowych klientów nie być gołosłownym stworzyła galerię wystawową w siedzibie swojej firmy w Dębicy. Galerię tą stworzyliśmy aby mogli Państwo na żywo zobaczyć jak wyglądają produkty wykonane przez mistrzów kowalstwa. Proponujemy Państwu wizytę w dowolnej firmie konkurencyjnej, a następnie odwiedziny w naszej galerii wystawowej. Wówczas na własne oczy przekonają się Państwo jak duże potrafią być różnice w wykonaniu produktów z branży kowalstwa artystycznego i metaloplastyki.

 

Aby uzyskać więcej informacji odnośnie sposobu wykonania i wykończenia naszych bram proszę kliknąć tutaj

Udostępnij: